Kérdése van? Tegye fel!    +36 70 400 3993, +36 20 254 0867     info@greencoating.eu

Green Coating Kft.ON

Építők és iparosok boltja
×
 x 

A kosár üres
Kosár(A kosár üres)

Mivel fessük át esőcsatornánkat?

Csatorna1

A ház körüli festési munkák közül talán az esőcsatornák festése a legnehezebb feladat. Ezek az elemek nagy igénybevételnek vannak kitéve, elvezetik az esővizet, illetve a napsugárzás is fokozottan éri őket. Az ereszcsatornák horganyzott acélból, rézből, alumíniumból, újabban PVC-ből készülnek. A leggyakoribb hibák, melyeket festés közben elkövethet az ember, hogy nem a megfelelő festéket használja a különböző anyagokra, vagy nem készíti elő megfelelően a festendő felületet. Ebben a cikkben szeretnék néhány tippel szolgálni arra, hogyan és mivel fessék át esőcsatornájukat, hogy az tartósan dekoratív maradjon.  (-> bővebben...)


A csatornák többsége horganyzott felületű. A horganyozási eljárás során a felületre olyan anyagok kerülhetnek melyekre közvetlenül festéket nem lehet felhordani. Ezt először el kell távolítani, a felületet mosószeres, majd tiszta vízzel le kell mosni, zsírtalanítani kell.
A felület előkészítését követően kezdődhet a festés. Jó tapadást és ezáltal hosszú élettartamot kizárólag, a csak erre a célra alkalmas festékkel érhetünk el. Ilyenek a korrózió-gátló és fémhatású pigmenteket tartalmazó Dunaplaszt Csatornafesték és vizes változata, a Dunaplaszt Csatornafesték Aqua. Ha fehér vagy színes selyemfényű bevonatot szeretne, akkor az Alvikorr vagy Alvikorr aqua festéket javasoljuk használni.  Az oldószeres változatok elsősorban alumínium, réz és horganyzott felületek festésére alkalmasak, míg Csatorna2vizes párjuk az előbbi anyagokon felül PVC-felületek (műanyag esőcsatorna) bevonására is használhatók, de előnyösen alkalmazhatók acélfelületek festésére is. A fémtiszta száraz felületekre közvetlenül alapozás nélkül, enyhén rozsdás felületre DUNAPLASZT PRIMER alapozóra kell felhordani őket. (bal oldali kép) Minden festéktípusra igaz, hogy a megfelelő védelmet minimum két réteg biztosítja, de sok esetben ajánlott a háromszori átfestés. A tapasztalat azt mutatja, hogy teddyvel dolgozva nem tudjuk az ajánlott rétegvastagságot egyenletesen felvinni két rétegben. Ez acélon idő előtti rozsdásodáshoz vezethet.

Ha új rézcsatornát szereltetnek fel, és szeretnék annak eredeti fényét megőrizni, akkor a Dunaplaszt Rézlakk Aqua-t ajánljuk alkalmazni. Ha a régi, már részben megzöldült, megfeketedett, oxidálódott rézcsatornáját szeretné újra eredeti csillogásában látni, akkor ezt teljes tökéletességgel csak finomcsiszolás útján érheti el. P240-től P600-as csiszolással (egyes esetekben akár polírozással is – vigyázat, wax nélküli pasztát használjanak!) érdemes a felületet előkészíteni, majd aCsatorna3 portalanítás, zsírtalanítás után kapott felületet kell lefesteni a Dunaplaszt Rézlakk Aqua festékkel. Ezzel nemcsak védi, hanem egyben megőrzi a réz fémes küllemét is. Sajnos a csiszoláshoz elengedhetetlen a csatorna ideiglenes leszerelése. Ez a procedúra elkerülhető, a fentebb leírt Dunaplaszt Csatornafesték és a Dunaplaszt Csatornafesték Aqua festék használatával, melyek fémes hatásuk által visszaadják a munkadarab eredetihez közeli küllemét. A jobb oldali képen egy festékszóróval frissen szórt munkadarab látható.

A PVC műanyagcsatornák festésére a PVC műanyag nyílászárók festése című cikkben leírtak az irányadóak. Mindenkinek örömteli munkát kívánunk esőcsatornáik újjávarázsolásához! Ha Ön Budapesten vagy környékén lakik, és inkább szakemberre bízná a felújítást, de nincs ötlete kire, kérjük, keressen fel minket, megbízható munkaerőt tudunk ajánlani. Számukra nincs elég kihívás!

Hogy még mire használható a Dunaplaszt csatornafesték? Ezt jól tükrözi néhány, az Egrokor festékipari Zrt-től kapott "Dunaplaszt Csatornafesték referencia", lássuk képekben:

-Dicsőszentmártoni ortodox templom belső aranyozása (Dunaplaszt Csatornafesték).

KAPCSOLAT


QR

 

Elérhetőségek

+36 70 400 3993
+36 20 254 0867

info@greencoating.eu
http://greencoating.eu